Blog – co na nim będzie oraz kilka słów o mnie

Blog

Witam,

na blogu będę umieszczał wpisy odnośnie programów jakie będę tworzył  dla własnego użytku. Każdy wpis będzie zawierał opis danego zagadnienia jakie aktualnie wykonuje, przykład jego implementacji. Dodatkowo cały kod postaram się zamieścić na otwartym repozytorium na git.

 

Kilka słów o mnie:

Nazywam się Bartosz Lisowski, pochodzę z Kielc. Od Stycznia 2016 zawodowo zajmuję się programowaniem w języku C#. Swoje pierwsze kroki w karierze rozpocząłem w kieleckiej firmie, w której moim głównym zadaniem było przepisanie aplikacji napisanej w starej technologi (Delphi) do nowej w C#.  Po 11 miesiącach wraz z moją żoną przeniosłem się do Warszawy, gdzie aktualnie pracuję.

Pierwszą firmą w jakiej rozpocząłem pracę była to firma z sektora bankowego. Moimi obowiązkami było rozwój aplikacji oraz jej bieżące utrzymanie (naprawa błędów , pomoc w rozwiązaniu problemów użytkowników).

Od sierpnia 2017 przeszedłem na własną działalność gdzie świadczę usługi dla różnych firm. Kto wie, może w przyszłości również dla Ciebie?

 

Technologie w jakich się poruszam:

  • SQL
  • C# (C-Sharp)
  • T-SQL
  • WinForms
  • WPF (Windows Presentation Foundation)
  • WCF (Windows Communication Foundation)
  • Web API
  • PostgreSQL
  • IBM Integrated Service Management

Dodatkowo korzystam z takich narzędzi jak Git oraz Team Foundation/Jira.

 

Co będzie na blogu w najbliższych postach.

Mam w planach stworzenie serwisu, który umożliwi zarządzanie błędami występującymi w moich aplikacjach. W pierwszej części stworzę projekt, którego zadaniem będzie zbieranie informacji o exceptionach zarówno dla aplikacji desktopowych jak i Webowych. Powstaną 2 możliwości zgłoszenia takiego błędu. Pierwszy będzie wykorzystał serwis SOAP (zaimplementowany przy pomocy WCF), drugi przy pomocy Rest Api, aby umożliwić zgłoszenie błędu przy pomocy popularnych Webowych technologi (Anular itp).

Kolejnym krokiem będzie stworzenie aplikacji, która będzie rozróżniała zgłoszone błędy, dzieliła je na kategorie (krytyczne, implementacje, użytkowe itp), a następnie wysyłała powiadomienie e-mail na zdefiniowany adres.

Następnie postaram się stworzyć aplikację webową, która umożliwi zdalny przegląd wszystkich zgłoszeń, dzięki której będę mógł z dowolnego miejsca sprawdzić jak działają systemu u moich klientów.

Zapraszam do śledzenia mojej strony.

Pozdrawiam.

Dodaj komentarz